Zakup domu w trakcie budowy

Kiedy kupujecie dom w trakcie budowy, zapytajcie sprzedającego, czy spełnia wymogi ustawy deweloperskiej, czy podpisze z Wami umowę deweloperską?

Aktualnie na rynku jest dużo inwestycji, firm budowlanych, które nie spełniają wymogów formalnych, aby nazywać siebie deweloperami. Co to oznacza? Kiedy Twój upragniony i upatrzony dom buduje firma budowlana, która nie jest deweloperem, bardzo ważnym dokumentem, który uprawnia do złożenia wniosku kredytowego w banku jest tzw: „pozwolenie na użytkowania budynku”, (odbiór techniczny). Ten dokument jest wymagany już podczas składania wniosku co oznacza, że pieniądze dla firmy budowlanej wypłacimy po przeniesieniu własności aktem notarialnym. Wszystkie Wasze wpłaty będą stanowiły oczywiści wadium ceny zakupu. Jest oczywiście duży plus takiego zakupu- cena zakupu jest niższa niż u tradycyjnego dewelopera. Proszę pamiętajcie o dokładnym sprawdzeniu materiałów oraz technologi wykonania budynku, poproście o szczegółowy projekt budynku.
Dobrym rozwiązaniem jest zapisanie w umowie do kiedy sprzedający dostarczy pozwolenie na użytkowanie. Dla firmy budowlanej to tylko formalny dokument dla Was to ważny dokument i pierwszy krok w drodze po najlepszy kredyt.

Dodaj komentarz