Wynajem mieszkania na pokoje dla studentów

Czy wynajem mieszkania na pokoje dla studentów się opłaca?

A może wynajmować na doby przez airbnb lub bookig.com. Wysokie ceny wynajmu zmuszają młodych ludzi do poszukiwania tanich rozwiązań wynajmu.

Z Naszych doświadczeń wynika, że wynajem pokoju w mieszkaniu 3 pokojowym to średni koszt miesięczny 750 zł Poznań i 850 zł dla m. Warszawy. Ważne, aby było to mieszkanie 3 pokojowe z niezależnym wejściem do każdego pokoju lub z możliwością przerobienia dotychczasowego układu. Rozliczanie z tzw. „opłat licznikowych” powinno odbywać się poprzez opłatę ryczałtową np. 100 zł opłaty licznikowe liczone dodatkowo. Ryczałt na opłaty pozwoli Wam zaoszczędzić mnóstwo czasu na rozliczaniu stanów liczników wśród wynajmujących. Przy zakupie takiego mieszkania możemy posiłkować się standardowym kredytem mieszkaniowym z oprocentowaniem 3,63% w skali roku.

Kupujemy mieszkanie za kwotę 360 000zł – 64 m2 urządzone. Uwaga lokalizacja ma duże znaczenie przy takim zakupie. Posiłkujemy się kredytem mieszkaniowy 324 tys kredytu na 360 miesięcy, najniższa rata to 1488 zł w PKO BP. Przychody z wynajmu 3 pokoi to 2250 zł -8,5% podatek = 2059 zł- rata 1488zł= zysk 762 zł na rękę.
Wynajmując ten sam apartament na doby przez booking.com musimy uwzględnić 70% obłożenia w kalkulacji i pomniejszyć zysk o 8% podatku VAT.

Zapraszam na spotkanie, na pewno przy dobrej kawie, uda się wybrać dobry i tani kredyt mieszkaniowy i przeprowadzić wnikliwą kalkulację inwestycji!

Dodaj komentarz